В Україні змінилися правила видачі водійських посвідчень

В Україні змінилися правила видачі водійських посвідчень

Тепер іспити будуть знімати на відео.

МВС змінило правила отримання водійських прав

Міністерство внутрішніх справ затвердило нові правила для отримання водійських прав.

Так, наказом від 22.05.2020 № 408 МВС поновило Інструкцію про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами.

Документами, що засвідчують підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, є:

  • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв, інформація про якого внесена становою в ЄДР МВС;
  • Документи про професійне (професійно-технічному) освіту державного зразка за професіями “Водій автотранспортних засобів”, “Водій мототранспортних засобів”, “Водій трамвая”, “Водій тролейбуса” (диплом кваліфікованого працівника, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації), видані установою, що має ліцензію на здійснення освітньої діяльності в сфері професійного (професійно-технічного) освіти.

Тепер, якщо особа з будь-яких причин не склала іспити в Сервісному центрі МВС, виданий документ, що засвідчує підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, вважається дійсним для складання іспитів упродовж  двох років з дня закінчення закладу.

Також тепер під час здачі теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (в тому числі фото – і відеофіксації) процесу складання іспиту.

Теоретичний іспит приймається в спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційні білети містять 20 запитань.

У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит здається за екзаменаційними білетами вищої категорії. Час проведення теоретичного іспиту становить 20 хвилин з моменту виведення на екран монітора першого питання.

Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом трьох місяців.

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Перед початком іспиту екзаменатор знайомить особа з порядком його проведення. Прийом практичного іспиту проводиться в два етапи:

  • перший етап практичного іспиту – на майданчику для навчання з початкового керування;
  • другий етап практичного іспиту в умовах дорожнього руху на певних ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).
  • Особистість, не здала перший етап практичного іспиту, до другого етапу практичного іспиту не допускається.

Якщо особа не склала практичний іспит в третій раз, до наступного іспиту така особа допускається після проходження повторного курсу підготовки з практичного керування транспортним засобом в будь-якому закладі.

Оформлення та видача нового посвідчення водія замість втраченого або викраденого здійснюється без складання іспитів.

У разі звернення власника втраченого або викраденого посвідчення водія, отриманого вперше, до закінчення терміну його дії ТСЦ МВС видає нове посвідчення, яке вважається таким, що виданий вперше, із зазначенням терміну дії втраченого або викраденого посвідчення водія.

zn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *