В Україні продовжили карантин до кінця року

В Україні продовжили карантин до кінця року

Уряд на позачерговому засіданні вирішив подовжити карантин до кінця цього року і посилити низку обмежень.

“Поки що це найдієвіший механізм приборкання пандемії”, – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відкриваючи засідання.

Зокрема, оновлення карантинних обмежень стосуватиметься масових зібрань: у “зеленій” зоні дозволять зібрання не більше 50 людей, у “жовтій” – не більше 30, у “помаранчевій” – не більше 20 осіб. Все це – із дотриманням соціальної дистанції та маскового режиму.

При цьому проведення спортивних заходів буде дозволено, але без глядачів.

Крім того, за словами прем’єра, за пропозицією Міносвіти рекомендовано з 15 жовтня почати шкільні канікули, які триватимуть до 30 жовтня, а потім у закладах середньої освіти “можливий перехід до дистанційних занять”.

Крім цього, як заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, уряд рекомендує також дистанційне навчання і для “вишів” – з 15 жовтня по 15 листопада “з рекомендованим виїздом з гуртожитків”.

Зміни будуть і в роботі закладів громадського харчування, – в кав’ярні чи ресторані можна буде поїсти до десятої вечора, а після цього – лише отримати їжу на виніс.

“Пропонується ввести обмеження на роботу ресторанів та інших закладів всередині не пізніше 22:00. Тобто ми говоримо, що робота з 22:00 до 7:00 суб’єктів господарювання за надання послуг громадського харчування без організації дозвілля буде заборонена, крім діяльності з надання послуг громадського харчування зі здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос”, – заявив міністр охорони здоров’я.

Уряд також рекомендує підприємствам та компаніям за можливості забезпечити позмінну або дистанційну роботу дя своїх працівників.

Загалом, як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, за нинішньої динаміки захворювання на коронавірус, “медична система може не витримати”, а в Україні може повторитися сценарій, за яким хвороба поширювалася в Італії та Іспанії навесні цього року.

BBC News Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *