У Конотопі комунальники хочуть штрафувати за котів

У Конотопі комунальники хочуть штрафувати за котів

Нещодавно деяким конотопським волонтерам, які опікуються безпритульними тваринами, почали приносити приписи, попереджаючи про штраф до 1360 грн за розміщення домашніх тварин “у підвалах та дворах будинків, що мають більше двох поверхів”.

Про це повідомляє конотопська зоозахисна організація “Друзі тварин”.

У Конотопі доволі доброзичлива ситуація щодо безпритульних котів… була донедавна. Але мабуть в КП “Муніципалітет” ситуація зовсім критична, якщо вони вирішили підзаробити на котиках. І почали приносити ось такі приписи людям, які опікуються безпритульними котиками, погрожували і вимагали здати їх у притулки, яких до речі не існує.
Коти були і будуть у дворах нашого міста. Треба це визнати і створити умови для цивілізованого співіснування. Дозволити вільно жити, облаштувати місця для годування, стерилізувати і вакцинувати.
І пам’ятати, природа не терпить пустоти, якщо не буде котів, на їх місце прийдуть миші й щури, – йдеться в повідомленні.

Формально комунальники діють на підставі Правил благоустрою Конотопа, та і не всім, можливо, подобається сусідство з безпритульними тваринами. Але очевидно, що такий підхід є дещо застарілим.

Чимало українських міст, включаючи й Київ, пішли за європейською практикою і визнали котів частиною екосистеми міста. Замість того, щоб боротися з тваринами, їх стерилізують, вакцинують та залишають жити в містах.

Наразі зоозахисники зареєстрували петицію про визнання котів Конотопа частиною екосистеми міста. За декілька днів вона набрала вже 12 з 200 потрібних для розгляду голосів. Проголосувати можна за наступним посиланням:

https://petition.e-dem.ua/konotop/Petition/View/49

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *