Рада скасувала ”довідки про несудимість” на місцевих виборах

Рада скасувала ''довідки про несудимість'' на місцевих виборах

Верховна Рада скасувала норму про обов’язкову подачу під час реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах довідки про наявність чи відсутність судимості. Відповідне рішення сьогодні, 15 вересня, під час пленарного засідання підтримали в цілому 325 народних депутатів.

Відповідно до документу, вилучають пункт 9 частини першої статті 222 Виборчого кодексу, який містить вимогу стосовно довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах.

Законопроект доповів народний депутат від фракції «Голос» Роман Лозинський. Він зазначив, що мета проєкту – спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 і більше тисяч).

«У такий спосіб всі кандидати на місцевих виборах будуть у рівних умовах стосовно підтвердження несудимості та зазначатимуть про це відомості лише в автобіографії», – каже він.

За результатами голосування законопроєкт 317 голосами «за» прийняли за основу та 325 голосами – в цілому.

Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня.

Джерело: tvoemisto.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *