Власникам нерозмитнених автівок продовжили термін пільгової реєстрації

порушення термінів транзиту авто з іноземною реєстрацією

Як відомо, 16 травня Верховна Рада підтримала законопроект № 8371, яким відтермінувала початок терміну дії Закону України на 3 місяці, який мав би розпочати процедуру з притягнення до відповідальності та накладання штрафів за використання автомобілів з іноземною реєстрацією. Він мав набути чинності 24 травня. Тепер він набере чинності 24 серпня 2019 року.
У парламентському комітеті з питань податкової політики сподіваються, що це дасть змогу оформити та легалізувати ще певну кількість авто.

У євробляхерів є час до 24 травня 2019 року. З цього дня набувають чинності нові міри покарання.

Штрафи за перевищення терміну перебування авто на іноземній реєстрації до 170 тис. грн. Так, машина в режимі транзит може перебувати в Україні 10 днів, якщо треба перетнути дві і більше областей; якщо лише одну – п’ять днів. Якщо зараз максимальний штраф за порушення режиму – 8500 грн, то скоро він становитиме 170 тисяч грн. Є ще режим тимчасового ввезення, за ним іноземець може ввезти машину на термін до року. Автомобілю доведеться отримати тимчасову держреєстрацію, якщо людина планує перебувати в країні більше 30 днів.

Якщо сьогодні литовська фірма може приганяти євробляху, припустимо, до Києва і передавати її українцеві, то тепер поліція знатиме, коли машина в’їхала і хто її ввіз. За передачу автомобіля іншій людині – штраф 34 тисячі гривень: за нинішніми мірками це половина вартості самої “євробляхи”. Стільки ж доведеться заплатити за “таксування” на авто з єврономерами.

Так, за передачу транспортного засобу особистого користування тимчасово ввезеного на митну територію України, чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, чи не поміщувала його у митний режим транзиту, а так само використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та або отримання доходів в Україні, за винятком коли в транспортному засобі знаходиться особа, яка безпосередньо ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, чи поміщувала його у митний режим транзиту, передбачений штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів громадян, тобто 34 тис. грн.

Водночас у статтях 470 та 481 Митного кодексу України щодо перевищення строку транзиту, або тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на 20 діб, але не більше, ніж на 30 діб, а так само видача їх без дозволів органів доходів і зборів, передбачено накладення штрафу у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів громадян, тобто 85 тис. грн. За перевищення строку транзиту, або тимчасового ввезення таких транспортних засобів більш ніж на 30 діб, а так само втрата цих транспортних засобів, в тому числі їх розкомплектування, передбачено накладення штрафу в розмірі 10 000 неоподатковуваних мінімумів громадян, тобто 170 тис. грн, або конфіскація такого автомобіля.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *