Українцям стане складніше в’їхати до країн ЄС

Українцям стане складніше в’їхати до країн ЄС

Українці, які планують відвідати європейські країни, з 2021 року будуть зобов’язані проходити авторизацію в Єдиній європейській системі контролю в’їжджаючих (ETIAS), повідомляє bagnet.org.

Як зазначається, платне проходження в ETIAS буде обов’язковим, оскільки воно передбачено законом Європейського парламенту про контроль на європейських кордонах. Вартість авторизації складе €7, за винятком пенсіонерів (старше 70 років) і підлітків до 18 років, які будуть проходити процедуру безкоштовно.

“Авторизація в онлайн-системі буде необхідна тільки для тих країн, які звільнені від візових вимог для в’їзду в ЄС”, – додає видання.

Які дані доведеться повідомляти?

Єврокомісія обіцяє, що подання заявки на відповідному сайті чи в мобільному додатку потребуватиме не більше 10 хвилин. І якщо людина самостійно не в змозі заповнити заявку, за неї це може зробити інша особа, включно і на комерційній основі, повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з останнім проектом законодавчого акту про створення ETIAS, заявнику треба буде надати інформацію про свою особу, паспорт, місце проживання, рівень освіти та рід занять, контактні дані, першу країну Шенгенської зони, куди людина хоче поїхати. Також треба буде відповісти на низку запитань – про наявність судимості, перебування у зонах конфлікту чи війни, вислання з території країни ЄС чи третіх країн – усе це впродовж останніх десяти років (якщо це стосується судимості за тероризм, то 20 років).

Спершу планувалося, що будуть запитання щодо хвороб з епідемічним потенціалом, однак у ході переговорів євродепутати наполягли на відмові від цього пункту. Крім того, вони відстояли обмеження даних щодо роду заняття лише професійною групою, повідомляється на сайті Європарламенту. Тож вказувати місце роботи не знадобиться.

На відміну від візи, під час подання заявки не потрібно буде пояснювати, чим людина забезпечить своє перебування у ЄС.

Перевірка заявки

Перший етап обробки заявки буде цілковито автоматичний. Система зіставлятиме внесену інформацію з низкою баз даних, а саме, з Шенгенською та візовою інформаційними системами, системою “В’їзд-виїзд”, базами Інтерполу та Європолу, а також власним списком ETIAS, до якого вноситимуть осіб, “підозрюваних у вчиненні терористичних правопорушень чи серйозних злочинів”, або ж тих, щодо кого є вагомі підстави очікувати скоєння таких дій. Якщо жодних збігів не виявлено, тоді надаватиметься дозвіл – без жодного людського втручання. В Єврокомісії обіцяють, що у більшості випадків це займатиме кілька хвилин.

У разі ж наявності збігів з базами даних відмова ще не видається. Натомість справа передається на розгляд співробітнику ETIAS. І він вирішуватиме: надавати дозвіл чи запитати додаткову інформацію у заявника, а чи видати відмову. Максимальний час розгляду заявки – чотири тижні.

Згідно з проектом, відмовити заявнику в авторизації можуть в разі, якщо він несе ризик для безпеки, ризики нелегальної імміграції чи поширення епідемічних хвороб або ж використовує документ, позначений у базах даних як утрачений, вкрадений чи недійсний. У такому разі людина отримує електронного листа, де наводяться підстави відмови. В цьому теж полягає відмінність від візової системи, коли консульства не зобов’язані пояснювати причини невидачі візи. В ETIAS на відмову можна буде подати апеляцію.

Джерело: sts.sumy.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *