Українцям дозволили в’їзд до 23 країн світу

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав вісім категорій громадян, яким дозволений в’їзд на територію Євросоюзу попри загальну заборону, запроваджену через пандемію коронавірусу.

“Наразі Україна не відповідає критеріям, які визначені ЄС для того, щоб держава потрапляла в умовний “зелений” список країн, громадяни яких можуть перетинати кордон. Але, навіть, з цієї заборони є вісім винятків, вісім категорій громадян, які можуть в’їжджати на територію Європейського Союзу попри наявну заборону”, — сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу.

Хто має дозвіл

  • співробітники медичних закладів, медичні дослідники;
  • спеціалісти з догляду за особами похилого віку та особи, яким потрібна термінова медична допомога;
  • прикордонники;
  • перевізники товарів та інші представники транспортних служб з урахуванням необхідності;
  • дипломати, службовці поліції під час виконання обов’язків, служби та команди цивільного захисту, представники міжнародних організацій та міжнародних військових контингентів;
  • особи, які прямують транзитом;
  • особи, які їдуть з нетуристичною метою або з інших робочих питань, або які мають інший економічний інтерес;
  • особи, які їдуть з метою навчання або мають інші невідкладні особисті обставини.

Щодо останніх, Кулеба наголосив, що ці обставини можуть по-різному тлумачитися уповноваженими органами країни, кордон якої намагається перетнути українець.

Також він повідомив, що станом на 7 липня українцям дозволено в’їзд вже до 23 країн.

“До цих 23 країн входять держави, куди потрібна віза, тобто в’їхати можна, але з візою, і діють певні карантинні обмеження, тобто в’їхати можна, але треба дотримуватися деяких правил. Це Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь , Великобританія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея. Це найпопулярніші напрямки “, – сказав Кулеба.

За його словами інші країни з цього списку ” є не менш прекрасними, але менш привабливими для українських подорожувальників”, і туди не спостерігається масового потоку туристів з України. Йдеться про Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді і Сейшельські острови.

suspilne.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *