У повітрі трьох мікрорайонів Конотопа виявили перевищення вмісту аміаку та сірководню

У повітрі трьох мікрорайонів Конотопа виявили перевищення вмісту аміаку та сірководню

Перевищення вмісту аміаку та сірководню в повітрі трьох мікрорайонів Конотопа – такі результати ранкових досліджень отримала сьогодні обласна Держпродспоживслужба. Аналогічна ситуація – і в селі Попівка. Стосовно неї результати отримали тиждень тому. Це – через відстійники місцевого спиртзаводу, говорить начальниця управління ГУ Держпродспоживслужби Сумської області Валентина Тищенко.

«Там перевищення аміаку в житловій забудові, у тому числі в місті Конотопі, перевищення сірководню. Це – ті два основні забруднювачі, які ідуть в результаті гниття та бродіння відходів господарських: фекальних і виробничих»,  – розповідає начальниця управління ГУ Держпродспоживслужби Сумської області Валентина Тищенко.

Обласна екоінспекція два тижні тому подала позов до адміністративного суду з вимогою тимчасово призупинити роботу спиртзаводу. Перше судове засідання заплановане на 13 серпня. Про це повідомив  начальник державної екологічної інспекції в Сумській області Олександр Уваров. За його словами, у результаті п’ятиденної перевірки у роботі заводу знайшли порушення.

«У ході проведення перевірки були виявлені ряд порушень законодавства. Особливо це стосується спеціального використання водних ресурсів, порушення вимог спеціального дозволу. Вирішується питання щодо клопотання про анулювання дозволу на спеціальне водокористування суб’єктом господарювання»,  – говорить начальник Державної екологічної інспекції в Сумській області Олександр Уваров.

«Що стосується по аміаку, звичайно, це – верхні дихальні шляхи, запальні процеси, катаральний стан. Люди, які схильні до таких ускладнень, –  в небезпеці. Чому? Бо це  – тривала хвороба. Це – обпалення слизової оболонки, регенерація. Сірководень – страшніший, тобто це – отрута: швидко всмоктується в кров, викликає загальні ускладнення. Не просто як верхні дихальні шляхи, а проникає ще в кров і викликає тотальний вплив на весь організм»,  –  розповідає доцент кафедри прикладної екології сумського держуніверситету Сергій Шевченко.

За словами Валентини Тищенко, нині до обласної Держпродспоживслужби звернулося 37 людей зі скаргами на сморід, який йде з боку села Попівка.

Мова йде про «Попівський експериментальний завод», побудований у вісімдесятих роках ХХ століття. Раніше тут випускали дріжджі та спирт. Нині виготовляють розчинник та антидетонаційну присадку для бензину. Завод розташований у центрі села. За 600 метрів від нього – його відстійники. Від них відчувають сморід місцеві жителі у вітряну погоду.

Джерело: UA: Суми

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *