У Конотопі за порушення карантинних заходів правоохоронці оштрафували підприємця

За порушення карантинних заходів правоохоронці оштрафували підприємця

У Конотопі за порушення карантинних заходів правоохоронці притягли до адмінвідповідальності підприємця

Порушення виявила мобільна група Конотопського відділу поліції, яка здійснювала превентивні заходи щодо дотримання правил карантину закладами торгівлі, спільно з представниками міської влади та Держпродспоживслужби. Під час профілактичного рейду містом було виявлено, що один зі складів оптової та роздрібної торгівлі виробами з металу продовжує свою роботу у штатному режимі, незважаючи на встановлені обмеження.

Із завідуючим даного складу поліцейськими проведено роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання правил карантину та відповідальність за їх порушення. Посадовець підтвердив, що про зазначені обмеження він добре знає, але припинити роботу відмовився.

Тож дільничним офіцером поліції відносно нього було складено адміністративний протокол за ст. 44-3 («Порушення правил щодо карантину людей», згідно якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями») Кодексу України про адміністративні правопорушення та направлено на розгляд суду. Суддя, у свою чергу вивчивши зібрані матеріали по справі та вислухавши пояснення самого підприємця, виніс рішення про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді 34 тисяч гривень штрафу.
Нагадаємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020р. на усій території держави з 12 березня до 3 квітня 2020 р. введено карантин. 17 березня Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» , відповідно до якого Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 44-3: «Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями». Порушення вимог даної статті тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, на посадових осіб – від 34 до 170 тисяч гривень.
Крім цього, за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань настає кримінальна відповідальність, передбачена ст. 325 Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає кримінальну відповідальність у вигляді сплати штрафу, арешту, обмеження чи позбавлення волі на строк до восьми років, в залежності від наслідків, спричинених діями винної особи.

Тож поліція закликає громадян дотримуватися обмежень, передбачених законодавством про карантин, виявити розуміння, здоровий глузд та відповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших жителів нашого міста й району.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *