У Конотопі відкрито відреставрований командний бункер люфтваффе

У Конотопі відкрито відреставрований командний бункер люфтваффе

7 вересня 2019 року на території відділу Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського «Музей авіації» відбулось відкриття відреставрованого німецького командного бункера.

Німецький командний бункер, що розташований на території музею був збудований в часи Другої світової війни під час окупації нацистськими військами нашого міста, поблизу вже зруйнованої споруди управління польотів, для забезпечення захисту німецького командування під час авіаційних нальотів радянських військ.

Даний бункер є унікальним, адже загалом в світі збереглися два подібних укриття – це «Бункер оборони Кенінгсберга під командуванням Ляша» та вищезгаданий бункер в м.Конотоп на території музею авіації, та без сумніву стане туристичною принадою не лише Конотопа, а і всієї Сумщини.
В ньому розміщувався резервний командний пункт з всіма притаманними йому приміщеннями: кімната командування, радіовузол, в кількості 2-х кімнат, резервна дизель генераторна, кімната відпочинку особового складу, та приміщення для збереження паперів. Бункер забезпечений індивідуальною вентиляцією та опаленням.

Виставка побудована за хронологічно-тематичним принципом: «Довоєнної історії аеродрому та Конотопської повітряної школи»; «Оборона Конотопа в 1941 році та табори для військовополонених на території міста»; «Німецький командний пункт», «Німецький радіовузол», «Житлова кімната німецьких військових» та резервні приміщення.

Відкриття бункеру стало можливим завдяки взаємодії керівництва міста, депутатського корпусу, працівників установ і закладів культури та місцевих реконструкторів на чолі з Олександром Акулічем.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати відділ Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського «Музей авіації» та новостворену експозицію відновленого німецького командного бункера люфтваффе!

Детальніше — у сюжеті Кон-такту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *