Робочий день до 12 годин: хто буде працювати довше

Робочий день до 12 годин: хто буде працювати довше

До Трудового кодексу планують внести зміни, які передбачають збільшення кількості годин робочого дня. Нові норми повинні набрати чинності з першого січня 2020-го року.

В Україні планують внести зміни до правил праці, які зазначені у Трудовому кодексі. Серед нововведень є пункт про збільшення тривалості робочого дня з восьми до дванадцяти годин.  Але це буде стосуватися не усіх і стане можливим тільки за письмовою згоди працівника.

Крім того, ще однією з умов є те, що збільшення кількості робочих годин не може перевищувати 150-170 годин на рік. Перевагою такого нововведення повинна стати відповідна до реального часу оплата праці.

Взагалі проєкт кодексу про працю був ухвалений народними обранцями ще декілька років тому, а зараз новообраний парламент (Верховна Рада України) буде затверджувати новий кодекс.

Як зазначено в документах, новий трудовий кодекс налаштований на кращий взаємозв’язок між роботодавцем та працівником, а також він повинен зробити умови більш зручними для усіх верств населення. Це підтверджують такі окремі пункти, в яких зазначається, що обідня перерва може бути встановлена у будь-який зручний час, фрілансери зможуть отримати офіційний статус працевлаштованих, а віддалена робота стане законною. Про це повідомляє Відкритий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *