На території Музею авіації триває відновлення німецького командного бункера

Відновлення німецького командного бункера та створення нової експозиції вже на фінальному етапі. 

Німецький командний бункер, що розташований на території музею авіації був збудований в часи Другої світової війни німецькими військами поблизу вже зруйнованої споруди управління польотів, для забезпечення захисту свого командування під час авіаційних нальотів радянських військ. В ньому розміщувався резервний командний пункт з всіма притаманними йому приміщеннями: кімната командування, радіовузол, в кількості 2-х кімнат, резервна дизель генераторна, кімната відпочинку особового складу, та приміщення для збереження паперів. Бункер забезпечений індивідуальною вентиляцією та опаленням. Загалом в світі збереглися два бункера такого плану як у м. Конотоп – це «Бункер оборони Кенінгсберга під командуванням Ляша» та вищезгаданий бункер в м.Конотоп на території музею авіації. 

Відновлення бункера дозволить відтворити цілісну картину історії, цієї унікальної для України фортифікаційної споруди.
Виставка будуватиметься за хронологічно – тематичним принципом, виходячи із заданих можливостей сьогоднішнього дня. Планується створення експозицій: «Довоєнної історії аеродрому та Конотопської повітряної школи»; «Оборона Конотопа в 1941 році та табори для військовополонених на території міста»; «Німецький командний пункт», «Німецький радіовузол», «Житлова кімната німецьких військових» та резервні приміщення. 

Запрошуємо мешканців та гостей міста 7 вересня 2019 року на відкриття бункеру та створеної експозиції, присвяченої сторінкам військової історії Конотопа в часи Другої світової війни, людей, що перебували та навчались в Конотопській повітряній школі, створеної експозиції німецьких льотчиків, що за часів окупації перебували на території м.Конотоп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *