На дорогах ожеледиця: прості правила рятують життя та здоров’я

На дорогах ожеледиця: прості правила рятують життя та здоров’я

Синоптики кажуть, що у найближчі дні очікується сніг з дощем, можлива ожеледиця. Поліцейські просять водіїв та пішоходів бути уважними і враховувати погодні умови, видимість на автошляхах та стан дорожнього покриття.

Правоохоронці рекомендують водіям під час складних погодних умов уникати різкого гальмування, дотримуватись дистанції, особливо під час проїзду перехресть; обирати безпечну швидкість руху в дорозі; при наближенні до переїздів, зупинок громадського транспорту, дитячих садків, шкіл, місць масового скупчення людей, складних дорожніх розв’язок та перехресть – швидкість знижувати; рухатися з включеними габаритними вогнями чи фарами; не допускати ризикованих маневрів обгону та виїзду на смугу зустрічного руху. У зимовий період обов’язково мають бути встановлені «зимові» шини. При цьому бажано, щоб шини на всіх колесах були однакові.

Під час ожеледиці слід бути уважними й пішоходам. Перетинаючи проїзну частину, громадяни мають зважувати всі ризики, і пам’ятати, що автомобіль може занести чи водій не зможе вчасно загальмувати, сам же гальмівний шлях автівки на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів. Тому перетинати дорогу слід виключно у передбачених для цього місцях, враховувати видимість та рухатися виключно на «зелений» сигнал світлофора.

Також необхідно обходити металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом. Ходити по вулиці слід не поспішаючи і ступати на всю підошву. Не тримати руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і тяжких травм, особливо переломів і струсів мозку. При порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледь спробувати швидко присісти – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Якщо падіння не уникнути – напружити м’язи, згрупуватися, доторкнувшись до землі, спробувати перекотитися – так зменшується сила удару.
Шановні учасники дорожнього руху, будьте взаємоввічливими та обачними, і завжди щасливо повертайтеся додому!

Джерело: sts.sumy.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *