Поліція розшукує аферистів, котрі обдурили довірливих громадян на 230 тисяч гривень

На Сумщині поліція розшукує аферистів, котрі обдурили довірливих громадян на 230 тисяч гривень

Жертвами зловмисників стали жителі Конотопу, Ромен та Недригайлівського району. Громадяни втрапили у досить відомі шахрайські схеми, про які неодноразово попереджали правоохоронці. Загальна сума «заробленого» зловмисниками складає 230 тисяч гривень.

На мобільний 72-річній конотопчанці зателефонував невідомий чоловік. Піднявши слухавку, бабуся почула сильний плач. Жінка на тому кінці дроту видалась їй рідною донькою. Та розповіла, що випадково пошкодила чужий мобільний телефон, і тепер їй терміново потрібно відшкодувати завдані збитки. Занепокоєна ситуацією, пенсіонерка перерахувала на продиктований «донькою» рахунок 20 тисяч гривень. І лише коли вона сама зателефонувала своїй доньці, тільки тоді зрозуміла, що стала жертвою шахрайства – сама донька була вдома і. зрозуміло, в жодну неприємну ситуацію не потрапляла.

У подібну пастку потрапив 71-річний роменчанин. Щоправда, йому телефонували начебто з поліції. Співрозмовник повідомив літньому чоловіку про дорожньо-транспортну пригоду за участі сина, і запропонував відкупити родича від кримінальної відповідальності, на що той і погодився. Відтак, довірливий пенсіонер втратив 70 тисяч гривень. 

Проте найбільше потерпіла від рук пройдисвітів 80-річна жителька Недригайлівського району. Вона обміняла «соцпрацівнику-реформатору» 140 тисяч гривень, отримавши при цьому на руки 77 сувенірних купюр номіналом 500 гривен. Більш того, коли «нових грошей» не вистачило, і візитер запропонував почекати, поки він принесе решту, старенька безоглядно погодилась, і до останнього сподівалась, що той повернеться з залишком суми в нових купюрах. 
За всіма випадками шахрайств в поліції відкрили кримінальні провадження за ч.1. ст.190 «Шахрайство» та ведуть пошуки зловмисників. 

Правоохоронці закликають громадян бути уважними, обачними та розсудливими при будь-якій інформації, що стосується грошових коштів. Краще відмовтесь від того, що вони вам пропонують!

Повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *